Електронна пошта

info@creopharm.com.ua

Телефон

(044) 222-53-65

Корисна інформація

Метилтііоннія хлорид в лікуванні циститу: чи можна позбутися від рецидивів?

Цистит - дуже поширена і підступна проблема, яка найчастіше стосується саме жінок. Статистичні дані свідчать про те, що до 25-річного віку у 30% жінок в анамнезі відзначений хоча б 1 епізод гострого циститу. Поширеність цього захворювання досягає 700 випадків на 1000 жінок репродуктивного віку (Кульчавеня Є.В., Шевченко С.Ю., 2016). Крім того, підступність цієї патології полягає в тому, що у 25-50% жінок, які перенесли гострий цистит, протягом року розвиваються рецидиви (Іванов В.В., 2011). Пропонуємо дізнатися, в чому ж причина появи рецидивів і які методи лікування можуть комплексно допомогти у вирішенні цього складного питання.

До причин появи рецидивів циститу можна віднести наступні: підвищення стійкості уропатогенних штамів E. coli (збудник в 85-90% випадків); порушення уродинаміки; зниження неспецифічного і специфічного імунної захисту; безконтрольне застосування антибіотиків.

Всі перераховані вище фактори обумовлюють утворення на слизовій оболонці сечового міхура бактеріальних плівок. Вони відіграють значну роль в появі рецидивів, так як в епітелії під ними можуть розвиватися внутрішньоклітинні бактеріальні співтовариства (intracellular bacterial communities), які досить важко піддаються лікуванню антибіотиками. Для досягнення терапевтичного ефекту потрібно концентрація діючої речовини, в 1000-1500 разів перевищує ефективну для позбавлення від планктонної форми збудника.

Таким чином, внутрішньоклітинні бактеріальні співтовариства розглядаються як найважливіша причина рецидивів гострого циститу (Берестенко С.В., 2012).

Як вплинути на проблему?

Молекула метилтіонінія хлориду привертала увагу вчених за рахунок своєї здатності глибоко проникати в епітелій, руйнувати біоплівку і забезпечувати бактерицидний ефект. Дослідження 2018 продемонструвало пряму інгібуючу дію метилтіонінія хлориду на формування і зростання біоплівок.

В ході цієї ж роботи вчені також підтвердили дію метилтіонінія хлориду без додаткового опромінення лазером, що представило дану молекулу як практичний інструмент в урології (Rahul Pal Moiz, 2018).

Метилтіонінія хлорид + рослинні екстракти

Для українського споживача особливий інтерес може представляти Пембіна-Блю - комбінований продукт на основі уросептиків метилтіонінія хлориду і рослинних екстрактів. Пембіна-Блю розроблена спеціально як антисептичний і репаративний засіб для сприяння:

  • зменшення вираженості симптомів циститу;
  • попередження рецидивів;
  • руйнування бактеріальних клітин;
  • усунення збудника з уротелію.

Пембіна-Блю містить 30 мг метилтіонінія хлориду і вживається по 1 капсулі 2 рази на добу. Особливу увагу варто звернути на те, що метилтіонінія хлориду в складі Пембіна-Блю забарвлює сечу в синій або зеленувато-синій колір. Ця особливість продукту не впливає на роботу органів і систем організму. Колір сечі нормалізується через кілька днів після припинення використання.

Не є лікарським засобом.

Пембіна-Блю - розроблена для пацієнтів із захворюваннями сечовидільної системи!

Прес-служба «Щотижневика АПТЕКА»

Дізнатися більше