Електронна пошта

info@creopharm.com.ua

Телефон

(044) 222-53-65

Корисна інформація

Пембіна-Блю - європейський досвід застосування

Пембіна-Блю володіє поєднанням трьох властивостей:

1. Глибоко проникати в епітелій

2. Руйнувати біоплівку

3. Демонструвати бактерицидний ефект змушує звернути пильну увагу на препарати з метилтіонінію хлоридом (МТХ) для лікування основних симптомів циститу: дизурії, болю при сечовипусканні і зниження ризику рецидивів!

Інфекції нижніх сечовивідних шляхів і зокрема, гострий цистит (ГЦ) залишається серйозною проблемою охорони здоров'я, зачіпає фізичне здоров'я жінки, і її сексуальне життя. Ефективне лікування ГЦ залишається міждисциплінарною проблемою, а витрати лягають на систему охорони здоров'я і пацієнтів [1].

Вважається, що кожна жінка один раз в житті переносить ГЦ. За даними МОЗ України у 25-50% жінок, які перенесли ГЦ, розвивається рецидив ГЦ протягом року [2]. (Уніфікованій клінічний протокол медичної допомоги 2011).

Більшість рецидивів виникають в перші 3 місяці після лікування попереднього епізоду [3]. Більше 60% випадків гострого неускладненого циститу залишається без належного лікування. У разі самовільного лікування неускладненого циститу захворювання рецидивує протягом року майже у половини жінок [4]. (Хронічний цистит: нове в діагностиці та лікуванні | # 07/08 | Журнал «Лікуючий лікар»)

Ранню проблему хронічного циститу пов'язували виключно з ростом стійкості уропатогенних штамів E.coli (збудник в 85-95% випадків) до антибактеріальних препаратів, які традиційно широко призначають при інфекціях сечовивідних шляхів. Дуже часто рівень резистентності до деяких препаратів антибактеріальної терапії досягає 30-50% [5] (Сімейна Медицина №1 (57), 2015. Дослідження ефективності використання препарату Діурол в комплексному лікуванні ...).

При цьому все більше уваги останнім часом дослідниками приділяється ролі уротелію в патогенезі хронізації циститу. Слизова оболонка сечового міхура має бактеріостатичну активність, особливо по відношенню до кишкової палички, завдяки виробленню специфічних мукополісахаридів і секреторного IgA, а неушкоджений уротелій володіє значною фагоцитарною активністю [6]. (Хронічний цистит: нове в діагностиці та лікуванні | # 07/08 | Журнал «Лікуючий лікар»). Однак порушення уродинаміки, зниження неспецифічного і специфічного імунного захисту, безконтрольне використання АБ ведуть до утворення бактеріальних плівок на слизовій сечового міхура (Ефективність антисептика Декасан в комплексному лікуванні ... 2012), а також внутрішньоклітинні бактеріальні співтовариства (intracellular bacterial communities), вони розташовуються в епітелії під біоплівки. Останні є найважливішою причиною рецидивів гострого циститу і складно піддаються АБ терапії, тому що для досягнення ефекту потрібно концентрація АБ в 1000-1500 перевищує ефективну для планктонної форми збудника [7]. (Biofilm and Urogenital Infections, Clinical Management of Complicated Urinary Tract Infection. 2011.).

Проблема хронічної інфекції, рецидивів циститу і резистентності збудника вимагає нових рішень, одним із запропонованих варіантів стала фото динамічна терапія Fabian Cieplik, 2018. Вивчалися різні фото сенсибілізуючі агенти, від йодиду калію до метиленового синього [8] Ying-Ying Huang, 2018. Матеріалом з найбільш активним проникненням в товщу уротелію, бактеріальних плівок і внутрішньоклітинних бактерійні групи був визнаний метилтіонінія хлорид (МТХ) Rineh A, 2018, Monteiro JS 2017. Це похідне фенотіазіну, відноситься до списку життєво важливих препаратів ВОЗ при лікуванні метгемоглобінемії завдяки потужній відновлюючій дії (здатність віддавати електрони). Бактерицидну і уросептичену дію МТХ, а також важливість використання при малярії були відомі досить давно [9,10]. Аналізувався досвід застосування метиленового синього при септичному шоці у Медлайн і базі даних Кокран. Даних для виявлення впливу на прогнозу було недостатньо, але було відзначено достовірне підвищення системного артеріального тиску, зниження потреби в вазоконстриктором Kwok ES, 2006. Причиною активного вивчення МТХ в урології в 21 столітті стали його відновлювальні здатності, а також видатні можливості проникнення в глибокі шари епітеліальної тканини. Останнім часом все активніше використовується фото сенсибілізуючий потенціал метилтіонінія в урології при фото динамічній терапії з лазерним випромінюванням в лікуванні онкологічних захворювань, коли відмінності фарбування здорової і атипової тканини дозволяє лазерному випромінюванню з філігранною точністю нейтралізувати пухлинні клітини.

Фото динамічна терапія із застосуванням МТХ дозволяє руйнувати біоплівки з Pseudomonas aeruginosa, що показано в дослідженні (Mark Wainwright Biofouling, 2002 Vol 18 (4), pp 247-249).

МТХ має пряму інгібуючу дію на формування і зростання біоплівок Candida albicans, що показано в дослідженні 2018 р., Особливістю даного дослідження стало підтвердження дії МТХ без додаткового опромінення лазером. (Rahul Pal, Moiz Nonphotodynamic Roles of Methylene Blue. Journal of Pathogens Volume 2018, Article ID 3759704, 13 pages).

Одним з перших наявність бактерицидної дії МТХ без лазерного опромінення в 2001р. опублікували дослідники з Мінессоти Marina N. Usacheva. (Comparison of the Methylene Blue and Toluidine Blue .. Lasers in Surgery and Medicine 29: 165 ± 173 (2001)).

Бактерицидний ефект без наявності лазерного опромінення в 2006р. підтвердила дослідницька група проф. Nikolaos S. Soukos, з Массачусетса (Photodynamic Therapy for Endodontic Disinfection. JOE-Volume 32, Number 10, October 2006). Висновки дослідника: Гідрофільні властивості МТХ, мала молекулярний вага і позитивний заряд дозволяє проникати через порін-протеїнові канали зовнішньої мембрани грам-негативних бактерій. МТХ взаємодіє переважно з негативно зарядженими макромолекулами полісахаридів, утворює димерні з'єднання, які і застосовуються в процесі фото сенсибілізації. Звучать надзвичайно актуально для практичних лікарів урологів, тому що саме грам-негативна E.coli продовжує залишатися основною причиною циститу.

Проблема хронічної інфекції, рецидивів циститу і резистентності збудника вимагає нових рішень, одним із запропонованих варіантів стала фото динамічна терапія Fabian Cieplik, 2018. Вивчалися різні фото сенсибілізуючі агенти, від йодиду калію до метиленового синього [8] Ying-Ying Huang, 2018. Матеріалом з найбільш активним проникненням в товщу уротелію, бактеріальних плівок і внутрішньоклітинних бактерійні групи був визнаний метилтіонінія хлорид (МТХ) Rineh A, 2018, Monteiro JS 2017. Це похідне фенотіазіну, відноситься до списку життєво важливих препаратів ВОЗ при лікуванні метгемоглобінемії завдяки потужній відновного дії (здатність віддавати електрони). Бактерицидна і уросептична дію МТХ, а також використання при малярії були відомі досить давно [9,10]. Аналізувався досвід застосування метиленового синього при септичному шоці у Медлайн і базі даних Кокран. Даних для виявлення впливу на прогнозу було недостатньо, але було відзначено достовірне підвищення системного артеріального тиску, зниження потреби в вазоконстриктором Kwok ES, 2006. Причиною активного вивчення МТХ в урології в 21 столітті стали його відновлювальні здатності, а також видатні можливості проникнення в глибокі шари епітеліальної тканини. Останнім часом все активніше використовується фото сенсибілізуючий потенціал метилтіонінія в урології при фото динамічній терапії з лазерним випромінюванням в лікуванні онкологічних захворювань, коли відмінності фарбування здорової і атипової тканини дозволяє лазерному випромінюванню з філігранною точністю нейтралізувати пухлинні клітини.

Фото динамічна терапія із застосуванням МТХ дозволяє прибирати біоплівки з Pseudomonas aeruginosa, що показано в дослідженні (Mark Wainwright Biofouling, 2002 Vol 18 (4), pp 247-249).МТХ має пряму інгібуючу дію на формування і зростання біоплівок Candida albicans, що показано в дослідженні 2018 р., Особливістю даного дослідження стало підтвердження дії МТХ без додаткового опромінення лазером. (Rahul Pal, Moiz Nonphotodynamic Roles of Methylene Blue. Journal of Pathogens Volume 2018, Article ID 3759704, 13 pages).

Одним з перших наявність бактерицидної дії МТХ без лазерного опромінення в 2001р. опублікували дослідники з Мінессоти Marina N. Usacheva. (Comparison of the Methylene Blue and Toluidine Blue .. Lasers in Surgery and Medicine 29: 165 ± 173 (2001)).

Бактерицидний ефект без наявності лазерного опромінення в 2006р. підтвердила дослідницька група проф. Nikolaos S. Soukos, з Массачусетса (Photodynamic Therapy for Endodontic Disinfection. JOE-Volume 32, Number 10, October 2006). Висновки дослідника: Гідрофільні властивості МТХ, мала молекулярна вага і позитивний заряд дозволяє проникати через порін-протеїнові канали зовнішньої мембрани грам-негативних бактерій. МТХ взаємодіє переважно з негативно зарядженими макромолекулами полісахаридів, утворює димерні з'єднання, які і застосовуються в процесі фото сенсибілізації звучать надзвичайно актуально для практичних лікарів урологів, тому що саме грам-негативна E.coli продовжує залишатися основною причиною циститу. Дослідження одного з таких засобів опубліковано в 2008р (Geller, M.) воно продемонструвало, що МТХ достовірно зменшував частоту рецидивів циститу через 3 і 6 місяців. В Україні МТХ доступний в складі комбінованого засобу Пембіна-Блю в якому метилтіонінія доповнений рослинними екстрактами.

1. Уніфікований клінічний протокол медичної допомоги.2011.
2. Стрельцова О.С., Крупин В.Н. Хронический цистит: новое в диагностике и лечении. Лечащий врач. 2008. № 7.
3. Гурженко Ю.Н., Бойко А.И., Шамраев С.Н. и др. Исследование эффективности использования препарата Диурол в комплексном лечении больных хроническим циститом. Семейная медицина. 2015. № 1.
4. Берестенко С.В. Эффективность антисептика Декасан в комплексном лечении больных с обострением хронического цистита. Здоровье мужчины. 2012. № 2.
5. Tenke P., Koves B., Nagy K. et al. Biofilm and Urogenital Infections. Clinical Management of Complicated Urinary Tract Infection. 2011.
6. Cieplik F., Deng D., Crielaard W. et al. Antimicrobial photodynamic therapy — what we know and what we don’t. Critical Reviews in Microbiology. 2018. Vol. 44. Issue 5.
7. Huang Y.-Y., Wintner A., Seed P.C. et al. Antimicrobial photodynamic therapy mediated by methylene blue and potassium iodide to treat urinary tract infection in a female rat model. Sci Rep. 2018 May 8. 8 (1). 7257.
8. Rineh A., Bremner J.B., Hamblin M.R. et al. Attaching NorA efflux pump inhibitors to methylene blue enhances antimicrobial photodynamic inactivation of Escherichia coli and Acinetobacter baumannii in vitro and in vivo. Bioorg. Med. Chem. Lett. 2018 Sep 1. 28 (16). 2736-2740.
9. Monteiro J.S., de Oliveira S.C., Pires Santos G.M. et al. Effectiveness of antimicrobial photodynamic therapy (AmPDT) on Staphylococcus aureus using phenothiazine compound with red laser. Lasers Med. Sci. 2017 Jan. 32 (1). 29-34.
10. Kwok E.S., Howes D. Use of methylene blue in sepsis: a systematic review. J. Intensive Care Med. 2006 Nov-Dec. 21 (6). 359-63.
11. Wainwright M., Phoenix D.A., Nickson P.B, Morton G. The Use of New Methylene Blue in Pseudomonas aeruginosa Biofilm Destruction. Biofouling. 2002. 18 (4). 247-249.
12. Rahul P., Moiz А., Venkata S., Shrayanee D. Nonphotodynamic Roles of Methylene Blue: Display of Distinct Antimycobacterial and Anticandidal Mode of Actions. Journal of Pathogens. 2018. 13.
13. Usacheva M.N. Comparison of the Methylene Blue and Toluidine Blue. Lasers in Surgery and Medicine. 2001. 29 (2). 165-73.
14. Soukos N.S., Chen P.S., Morris J.T. et al. Photodynamic Therapy for Endodontic Disinfection. J. Endod. 2006 Oct. 32 (10). 979-84.
15. Geller M., Gama C.R.B., Guimarães O.R., Varella R.B. Recurrent urinary tract infections: Evaluation of the prophylactic efficacy of urinary antiseptics methenamine and methylthioninium chloride. Revista Brasileira de Medicina. 2008 Nov. 65. 367-371.
16. Shatti Z.A., Authman S.H. Effect of methylene blue on the growth of bacteria isolated from patients with Atopic Dermatitis. 2015.
17. Ansari M.A., Zeeshan F., Saif H. Antifungal Action of Methylene Blue Involves Mitochondrial Dysfunction and Disruption of Redox and Membrane Homeostasis

Дізнатися більше